top of page
SpotifyCover2.jpg

Issız istasyon

 10 Aralık'ta tüm platformlarda!

artwork_Issız4-2.jpg

Roket “Kurtar Beni” ile yeniden başladığı serüvene “Issız İstasyon” ile devam ediyor.
Şarkı, aynı rutin ve döngülerde kaybolmuş insanın psikolojik durumunu anlatıyor. Tamamen içine kapanmış karakterimiz kendi kafasının içini ıssız bir tren istasyonu olarak tasvir ediyor.
Rock müziği, anadolu vokalleri ile harmanlayarak hazırlanan şarkının sözü ve müziği Mario Çıkman'a ait. Kayıtları Gökhan Çevir (Gitar), Can Tuvuo (Bass) ile yapılan şarkının Mix ve Mastering işlemini Uğur Memiş ve Selim Sayari üstlendiler.
Klip ise doğrudan şarkıya ilham olan istasyonda, Roket grubunun video ayağı olan Ghetto International Prodüksiyon tarafından çekildi. 
Issız istasyon 10 Aralıkta tüm platformlarda yayında!

ROKET‘Kurtar Beni’

5 Kasım’da  Yayında!

90’lar - 2000’ler Alternatif Rock ve Saykodelik Anadolu Rock akımlarından ilham alan Roket, yeniden dinleyicileriyle konserlerde ve festivallerde buluşmanın hayalini kuruyor.

 

Söz ve müziği  Mario Çıkman'a ait olan, Gitar’da Gökhan Çevir’in, Bass’ta Can Tuvuo’nun eşlik ettiği “Kurtar Beni” 5 Kasım’da tüm platformlarda Ghetto International etiketi ile yayınlanacak.


Mix ve mastering'i Berk Kula ve Ahmet Gökhan Coşkun tarafından yapılan parçanın klibini Johanna Grobe ve Mario Çıkman yönettiler. 

 

Toplamda 7 şarkı kaydeden ‘ROKET’in bu teklisi, serinin müjdecisi niteliğinde. 

Roket Mario Avatar.jpg
  • Facebook
  • Instagram

BİYOGRAFİ

Mario Çıkman, Rock projesi "Roket" ile kaldığı yerden devam ediyor...

 

90’lar - 2000’ler Rock ve Saykodelik Anadolu Rock akımlarından ilham alan Roket, şarkı sözlerinde insanın farklı ruh hallerini betimliyor.  Dinleyicileriyle yeniden konserlerde ve festivallerde buluşacak olmanın hayalini kuran grup, çektikleri sıradışı videolar ile sosyal medyada da aktif olacak.

 

Yıllar sonra aynı frekansta buluşan Mario ve Gökhan, tozlu raflarda bekleyen hayallerini gerçekleştirmek için heyecanla yola koyuldular. İkili, 2020’nin Mart ayında İzmir Urla Torasan köyünde elbirliği ile bir stüdyo kurdu. Kurdukları bu stüdyoda, eski ve yeni Roket şarkılarının yanı sıra, Gökhan ve Hasan Zando'nun projesi "Aks" için de kayıtlara başladı. Besteci, söz-yazarı Can Tuvuo ise bas gitarı ile gruba eşlik etti. Ekip toplamda 7 şarkı* kaydetti. Bunlardan Kurtar Beni'nin Mix ve Master uygulaması Berk Kula ve Ahmet Gökhan Coşkun tarafından yapıldı. Projenin görsellerini ise Mario ve Johanna Grobe, ‘Ghetto International’ sayesinde edindikleri tecrübeyle hazırladı.

 

2007 yılının Haziran ayında kurulan grup; Mario, Gökhan Çevir ve Kutay Eroktay ile çıktığı yolda macerasına Hardcore, Nu-Metal ve Alternatif Rock tarzlarıyla başladı. Kurulduktan tam bir yıl sonra 13. Roxy Günleri'nde, Kurtar Beni ve T.S.S şarkılarıyla sergiledikleri performans, Billboard Özel Ödülü ile taçlandırıldı. 

 

Fotoğraf çalışmalarını Mehmet Turgut’un yürüttüğü proje, dönemin popüler müzik dergilerinde ve “ Alice Cooper, Metallica, Apocalyptica, Die Toten Hosen, Ozzy Osbourne, Slayer” gibi ünlü isimlerin de yer aldığı Rock’n’Frame sergisinde kendine yer buldu. 

 

Devam eden süreçte Rockstation, Rock-A, Zephyr gibi pek çok festivalde dinleyicisiyle buluşan grup, birçok ünlü isimle de aynı sahneyi paylaştı. Bu konserlerden birinin sonunda birlikte performans sergiledikleri Cem Adrian ile bir şarkı yapmaya karar verdiler. Roket tarafından bestelenen bu şarkıya Cem Adrian sözleri ve sesi ile eşlik etti fakat "Aşka dur denilmez ki" de diğer Roket şarkıları gibi stüdyo ortamında kaydedilemeden bir köşede sırasını bekledi. 2011 yılında grupta yapayalnız kalan Mario, yaşadığı bu hüsran üzerine hayallerini uzun bir süre rafa kaldırdı.

 

Mario, 2016 yazında hayallerini tekrar hatırladı ve bunları yazıya* döktükten sonra harekete geçti. 2017 yılında Kamboçya'da kurduğu derme çatma stüdyoda “Kurtar Beni”yi yeniden düzenledi. 2019 yılına kadar da seyahat ettiği her ülkede çalışmalarına devam etti. Seyahatlerinden beslendi ve yeni hikayeler biriktirdi.

*Otobiyografi-Önsöz

Roket Logo
bottom of page