top of page
SpotifyCover2.jpg

Issız istasyon

 Tüm platformlarda yayında!

Roket “Kurtar Beni” ile yeniden başladığı serüvene “Issız İstasyon” ile devam ediyor.
Şarkı, aynı rutin ve döngülerde kaybolmuş insanın psikolojik durumunu anlatıyor. Tamamen içine kapanmış karakterimiz kendi kafasının içini ıssız bir tren istasyonu olarak tasvir ediyor.
Rock müziği, anadolu vokalleri ile harmanlayarak hazırlanan şarkının sözü ve müziği Mario Çıkman'a ait. Kayıtları Gökhan Çevir (Gitar), Can Tuvuo (Bass) ile yapılan şarkının Mix ve Mastering işlemini Uğur Memiş ve Selim Sayari üstlendiler.
Klip ise doğrudan şarkıya ilham olan istasyonda, Roket grubunun video ayağı olan Ghetto International Prodüksiyon tarafından çekildi. 

2020 yılının Mart ayında Urla Torasan'da bir köy evinde yeniden bir araya gelip Roket'in şarkılarını hazırladığımız dönem, bazı akustik denemeler de yaptık. Çekimlerini Can Kuleli, Ulaş Güneş, Mehmet Can Dinçsoy, Elif Yeke ve Johanna Grobe el birliğiyle hep beraber gerçekleştirdik.

Bu güzel anıyı ölümsüzleştiren arkadaşlarımıza ve Torasan döneminde bize desteklerini hiç eksik etmemiş yakınlarımız, Mehmet Güneş, Feyza Karadağ, Can Tuvuo, Jülide Gencer, komşumuz Engin abi ve ailesine çok teşekkür ederiz.

Avatar.jpg

İlk olarak 2007-2011 yıllarında aktif olan Roket, 2019 yılında Mario ve Gökhan Çevir tarafından yeniden çalışmalara başladı. Hem yeni hem de eski şarkıları için Urla Torasan'da Ulaş Güneş'in köy evinde kayıda giren ekibe,  Berk Kula ve Ahmet Gökhan Coşkun mix ve mastering konusunda gönüllü olarak destek oldu. Ayrıca Can Tuvuo da konuk olarak bas gitar çaldı.  Roket Projesi için toplamda 7 tane şarkı kaydeden ikili Kasım ayından itibaren tekliler halinde bu şarkıları klipleriyle beraber yayınlamayı planlıyor.

Kurtar beni, 2006 yılında Mario Çıkman tarafından yazıldı.  İlk rock formunu Gökhan Çevir ve Kutay Eroktay'ın da etkisiyle bulan şarkı, Roxy Müzik Günleri'nde kazandıkları "Billboard Özel Ödülü" ile birlikte Roket grubunun en bilinen şarkılarından biri oldu. 
 

Şarkı, içindeki boşluğu bir aşk ile doldurmaya çalışmış ve başarısız olmuş alkolik bir karakterin kurtarılma beklentisini anlatıyor. Şarkının klibinde ise karakterimizin kendi iç dünyasındaki alkolle ve diğer zaaflarıyla olan çatışmasına şahit olmaktayız.

Teşekkürler

Hiç şüphesiz bu listenin en başında, karşılaştığımız ilk günden bugüne kadar verdiği sonsuz destek ve hiç bitmeyen inancı için Johanna Grobe geliyor.

Urla - Torasan'daki yaşam alanını bize sağlayan Ulas Gunes ve Ailesi,

Roket'in ilk konserlerinden itibaren bize dair inancını hiç yitirmeyen Mehmetcan Dinçsoy

Teknik, lojistik ve manevi destekleri için Julide Gencer, Can Kuleli(SakinKare), TC Serhat Abraz, Elif Yeke, Aysu Keskin, Ezgi Sağdıç, Feyza Karadağ, Babs Fact, Ocelot Rose, Jana Florentine, Tariq Marks, Alba Garcia Ballano, Burhan Kutbay, İlayda Akdemir, Tuba İnce, Emrah Tekşan, Lipo von Otres, Roots Base Otres, Phil Zphil ve ödünç alıp hiç geri vermediğimiz mikrofon kablosu için Mehmet Bekalp'e (MTB Müzik) teşekkür ederiz.

Berk Kula ve Ahmet Gökhan Coşkun'a "Kurtar Beni" şarkısına gönüllü olarak mix ve master yaptıkları için minnettarız. 

 

2007-2011 yılları arasında Roket projelerine dahil olmuş tüm dostlarımıza da teşekkür ederiz.

Vokal: Mario Çıkman, Bixi Blake, Begüm Öztan

Gitar: Gökhan Çevir, Gökhan Ünsal, Raşit Köşlü 

Bass: Kutay Eroktay, Özgür Bakkaloğlu

Davul: Demir Alper Hastürk, Güven Görgün, Yasin Düz, Andaç Çatalkaya, Sertan İnce

Yaylılar: Begüm Öztan, İrem Deligöz, Selin Uludağ

Piano: Yasemin Öztemur, Begüm Öztan

Turntable: Fevzi Özsoy

Teknik Ekip: Red Ocelot, Kuthan Asa, Ozan Hepkoparır (Kavruk)

Ay
Roket Basın Bülteni
Roket-Press Kit
(Güncelleme: 3 Aralık 21)

BIYOGRAFI 

2007-2011

rokeet.png

Myspace'de yayınladıkları "Home Records" E.P'si ile bilinen grup, 2007 ve 2011 yılları arasında Rock Station, Rock-A, Zephyr Rock Fest gibi bir çok festival ve konserde sahne aldı. Bu sayede farklı şehirlerden de dinleyicilerine ulaşabildi.

13. Tuborg Roxy Muzik Günleri

Roket ekibi 2008 yılında, henüz yaş ortalaması 19 iken Roxy Müzik Günlerinde Kurtar Beni ve T.S.S şarkılarıyla Bilboard Özel Ödülüne layık görüldü.
O dönemdeki kadro,

  • Mario Çıkman(Vokal)

  • Gökhan Çevir(Gitar)

  • Kutay Eroktay(Bas)

  • Demir Alper Hastürk(Davul)

  • Begüm Öztan(Viyola)

  • İrem Deligöz(Keman)

  • Selin Uludağ(Keman)

  • Ocelot Red (Teknik Eleman)

  • Evren Zengin (Teknik Eleman)

kişilerinden oluşuyordu.

7429-tuborg-13-roxy-muzik-gunleri-1.jpg

Roxy Ekibi tarafından hazırlanmış bir tanıtım videosu.

Rokettt1.jpg
Rokettt.jpg

Mehmet Turgut ile  Rock'n'Frame

Bu fotoğraflar M.Turgut'un "Rock'n'Frame" sergisinde "Alice Cooper, Metallica, Apocalyptica, Die Toten Hosen, Ozzy Osbourne, Slayer" gibi pek çok ünlü müzisyen ve grubunda dahil olduğu sergisinde dünyayı gezme fırsatı buldu. Mehmet Turgut ile yapılan bu çalışmalar Tuborg adına Ece Duyar'ın sponsorluğu ile mümkün oldu.

Aska Dur Denılmez kı feat. Cem Adrıan

cem halit2.jpg

Cem Adrian ile 2007 yılında, İzmir Dungeon Bar'da verilen konserin ardından,

Roket Ekibi ve Cem Adrian ortak bir şarkı yapma kararı verdi. Bestesi Roket ekibi tarafından yapılan şarkıya Cem Adrian da sözleriyle ve sesiyle ortak oldu.
"Aşka dur Denilmez ki" o dönem Roket'in kayıtlara girememiş olması sebebiyle maalesef düzgün bir şekilde kayıt edilemedi.

Mario 2011'de Roket'i her ne kadar ayakta tutmak için Yasemin Temur, Gökhan Ünsal ve Özgür Bakkaloğlu'nun yardımlarıyla şarkıyı yeniden kaydetse de onu da yayınlayacak enerjiyi kaybetti.

2020 yılında tekrardan kaydedilen şarkı bir gün yayınlanma umuduyla oracıkta bekliyor.

Roket Poster

Roket Posterleri ve 2008 Basılı Roket Portfolyosundan kareler.

bottom of page