top of page
SpotifyCover2.1.jpg

This is a private page keep it secret!

Lütfen bu sayfadaki içerikleri paylaşmayın!

İlk olarak 2007-2011 yıllarında aktif olan Roket, 2019 yılında Mario ve Gökhan Çevir tarafından yeniden çalışmalara başladı. Hem yeni hem de eski şarkıları için Urla Torasan'da Ulaş Güneş'in köy evinde kayıda giren ekibe,  Berk Kula ve ekibi mix ve mastering konusunda gönüllü olarak destek oldu. Ayrıca Can Tuvuo da konuk olarak bas gitar çaldı.  Roket Projesi için toplamda 7 tane şarkı kaydeden ikili Kasım ayından itibaren tekliler halinde bu şarkıları klipleriyle beraber yayınlamayı planlıyor.

Kurtar beni, 2006 yılında Mario Çıkman tarafından yazıldı.  İlk rock formunu Gökhan Çevir ve Kutay Eroktay'ın da etkisiyle bulan şarkı, Roxy Müzik Günleri'nde kazandıkları "Billboard Özel Ödülü" ile birlikte Roket grubunun en bilinen şarkılarından biri oldu. 
 

Şarkı, içindeki boşluğu bir aşk ile doldurmaya çalışmış ve başarısız olmuş alkolik bir karakterin kurtarılma beklentisini anlatıyor. Şarkının klibinde ise karakterimizin kendi iç dünyasındaki alkolle ve diğer zaaflarıyla olan çatışmasına şahit olmaktayız.

Avatar.jpg

Şarkı ilk olarak 2018 yılında Almanyadaki bir istasyonun çağrıştırdığı hisler eşliğinde Mario tarafından kaydedilmiştir. Gökhan Çevir ile yeniden aranje edilen şarkıya henüz profesyonel bir mastering uygulanmamıştır.

2020 Mart ayında kayıtlar için Urla'nın Torasan köyünde unutulmuş bir köy evinde buluşan ekip, aynı zamanda akustik performanslarını da kamera karşısında sergilediler.
Çekimler Can Kuleli ve Ulaş Güneş tarafından yapıldı.

Torasan'da kaydettikleri diğer bir akustik performans da Sal Kendini isimli şarkılarına oldu. Şarkının prodüksiyon kayıdını da tamamlayan ekip henüz bu şarkıya da bir profesyonel mastering uygulayamadılar.

BIYOGRAFI 

Myspace'de yayınladıkları "Home Records" E.P'si ile bilinen grup, 2007 ve 2011 yılları arasında Rock Station, Rock-A, Zephyr Rock Fest gibi bir çok festival ve konserde sahne aldı. Bu sayede farklı şehirlerden de dinleyicilerine ulaşabildi.

Logo.jpg

13. Tuborg Roxy Muzik Günleri

Roket ekibi 2008 yılında, henüz yaş ortalaması 19 iken Roxy Müzik Günlerinde Kurtar Beni ve T.S.S şarkılarıyla Bilboard Özel Ödülüne layık görüldü.
O dönemdeki kadro,

  • Mario Çıkman(Vokal)

  • Gökhan Çevir(Gitar)

  • Kutay Eroktay(Bas)

  • Demir Alper Hastürk(Davul)

  • Begüm Öztan(Viyola)

  • İrem Deligöz(Keman)

  • Selin Uludağ(Keman)

  • Ocelot 

kişilerinden oluşuyordu.

7429-tuborg-13-roxy-muzik-gunleri-1.jpg

Roxy Ekibi tarafından hazırlanmış bir tanıtım videosu.

Rokettt1.jpg
Rokettt.jpg

Mehmet Turgut ile  Rock'n'Frame

Bu fotoğraflar M.Turgut'un "Rock'n'Frame" sergisinde "Alice Cooper, Metallica, Apocalyptica, Die Toten Hosen, Ozzy Osbourne, Slayer" gibi pek çok ünlü müzisyen ve grubunda dahil olduğu sergisinde dünyayı gezme fırsatı buldu. Mehmet Turgut ile yapılan bu çalışmalar Tuborg adına Ece Duyar'ın sponsorluğu ile mümkün oldu.

Aska Dur Denılmez kı feat. Cem Adrıan

cem halit2.jpg

Cem Adrian ile 2007 yılında, İzmir Dungeon Bar'da verilen konserin ardından,

Roket Ekibi ve Cem Adrian ortak bir şarkı yapma kararı vermiştir. Bestesi Roket ekibi tarafından yapılan şarkıya Cem Adrian da sözleriyle ve sesiyle ortak oldu.
"Aşka dur Denilmez ki" o dönem Roket'in kayıtlara girememiş olması sebebiyle maalesef düzgün bir şekilde kayıt edilemedi.

2020 yılında tekrardan kaydedilen şarkı bir gün yayınlanma umuduyla oracıkta bekliyor.

Roket Poster

Roket Posterleri ve 2008 Basılı Roket Portfolyosundan kareler.

Zephyr Rock Fest  2009 - Izmır

Zephyr Rock Fest - Izgara Film

Zephyr Rock Fest - Izgara Film

Zephyr Rock Fest - Izgara Film
Search video...
Roket - Kurtar Beni (Zephyr Rock Fest '09)
04:04
Play Video

Roket - Kurtar Beni (Zephyr Rock Fest '09)

Roket - Kır Zincilerini (Zephyr Rock Fest '09)
05:20
Play Video

Roket - Kır Zincilerini (Zephyr Rock Fest '09)

Roket - Kolay Değil (Zephyr Rock Fest '09)
03:45
Play Video

Roket - Kolay Değil (Zephyr Rock Fest '09)

bottom of page